1. Datuk Panglima Bukit Gantang Haji Abdul Wahab Bin Toh Muda Abdul Aziz :: 1 Februari 1948 hingga 1 Ogos 1957
  2. Tan Sri Mohamed Ghazali Bin Jawi (UMNO – Perikatan – BN) ::  1 Ogos 1957 – 16 April 1960 (kali pertama) & 4 Sep 1974 – 1 Okt 1977 (kali ke-2)
  3. Datuk Shaari Bin Shafie (UMNO – Perikatan) :: 16 April 1960 hingga 7 Mei 1964
  4. Datuk Seri Ahmad Bin Said (UMNO – Perikatan) :: 7 Mei 1964 hingga 18 Mac 1970
  5. Datuk Seri Kamaruddin Bin Mohd Isa (UMNO – Perikatan) :: 18 Mei 1970 hingga 4 September 1974
  6. Datuk Seri Wan Mohammed Bin Wan Teh (UMNO – BN) :: 1 Oktober 1977 – 1 Mac 1983
  7. Tan Sri Dato’ Seri DiRaja Ramli Bin Ngah Talib (UMNO – BN) :: 1 Mac 1983 – 3 Disember 1999
  8. Dato’ Seri Mohd Tajol Rosli Bin Ghazali (UMNO – BN) :: 3 Disember 1999 – 10 Mac 2008
  9. Datuk Seri Ir Mohammad Nizar Bin Jamaluddin (PAS) ::10 Mac 2008 – 6 Februari 2009
  10. Datuk Dr. Zambry Bin Abdul Kadir (UMNO – BN) :: 6 Februari 2009 – penyandang
Advertisements